Produkty Sprawdź produkty

Cosinus SLIDE

Koncepcja SINUS-COSINUS®

Koncepcja SINUS-COSINUS® to rozwiązanie dylatacyjne eliminujące konieczność stosowania dybli przenoszących obciążenia. Posadzka sama przenosi obciążenia, przejmując na siebie funkcję dylatacji.


Dzięki formie dylatacji i betonu o kształcie geometrycznym SINUS-COSINUS® przenoszenie obciążeń nie jest realizowane przez dylatację, ale przez samą posadzkę. Pionowy kształt kolumn betonu i wspartej geometrii SINUS-COSINUS® sprawia, że obciążenia te są przenoszone jednoczenie i proporcjonalnie przez środek oraz przez powierzchnię posadzki.

 

Koła wózków jak i obciążenia przechodzą łagodnie z jednej płyty posadzki na drugą, mimo braku tradycyjnego połączenia zdylatowanych betonowych płyt dyblami.

 

Dlatego możemy powiedzieć:
Dylatacja jest posadzką, posadzka jest dylatacją!

dylatacja sinusoidalna COSINUS SLIDE
dylatacja sinusoidalna COSINUS SLIDE


Dylatacje posadzek przemysłowych COSINUS SLIDE®

 

Dylatacja COSINUS SLIDE® to połączenie myśli technologicznej SINUS SLIDE® z koncepcją SINUS-COSINUS®.

dylatacja sinusoidalna COSINUS SLIDE

Dylatacje sinusoidalne COSINUS SLIDE® to gwarancja komfortowego i bezproblemowego użytkowania posadzki. Konstrukcja eliminuje przyczyny powstawania zniszczeń dylatacji, a także samej posadzki wzdłuż dylatacji oraz kół wózków widłowych itd. Jest to możliwe dzięki eliminacji uderzeń kół o krawędzie otwartej szczeliny.
Dylatacja COSINUS SLIDE® w porównaniu do HC-Delta SINUS Slide to również lżejsza konstrukcja, która wyeliminowała dyble lub inne elementy przenoszące obciążenia oraz jakiekolwiek inne połączenia pomiędzy zdylatowanymi płytami.

Lżejsza dylatacja to również niższa cena!

 

KONSTRUKCJA

Dylatacja COSINUS SLIDE® składa się z dwóch przylegających do siebie stalowych sinusoidalnych profili na górze, każdy o grubości 5 mm nazywanymi „górnymi profilami sinus” i dwóch przylegających do siebie stalowych sinusoidalnych profili na dole, każdy grubości 2mm.

Dolne profile cechują się dwa razy większym okresem funkcji niż górne, ich amplituda również jest większa – zostały nazwane „dolnymi profilami cosinus”.

dylatacja sinusoidalna COSINUS SLIDE

Dolne profile cosinus mają większą amplitudę oraz okres aby przy otwarciu się dylatacji nawet na 2 cm górne profile sinus nadal miały podparcie na dolnych profilach cosinus – gwarantuje to przenoszenie obciążeń między zdylatowanymi płytami nawet przy dużych szczelinach dylatacyjnych.

Zamiast tradycyjnych kołków kotwowych dylatacja jest zakotwiczona w betonie za pomocą ciągłego systemu prętowego, który spowija dylatację na całej jej długości oraz łączy dół i górę profilu.

Dwie małe stalowe płyty umieszczona obok siebie, poziomo między profilami sinus i cosinus zapobiegają przelewaniu się betonu podczas betonowania – bariera przelewowa.

Pomiędzy dolnymi profilami cosinus umieszczona jest stalowa płyta, którą po zamontowaniu dylatacji na budowie można samodzielnie opuścić w dół aby oddzielić od siebie całkowicie oba pola i aby po wylaniu betonu z jednej strony nie wyciekał on na drugą stronę. Ta regulowana bariera separująca sprawia, że jedna standardowa wysokość profilu staje się odpowiednia dla posadzek o różnej wysokości.

 

 

DANE TECHNICZNE

Dylatacja COSINUS SLIDE® przeznaczona jest do posadzek narażonych na duże obciążenia oraz intensywny ruch pojazdów, pełni również rolę przerwy roboczej podczas betonowania.

Otwarcie złącza: do 20mm

Jedna sztuka ma 2,59 m długościdylatacja-COSINUS-SLIDE

NAZWA H –
wysokość dylatacji = grubość posadzki
[mm]
A –
wysokość górnego profilu sinus [mm]
B –
wysokość dolnego profilu cosinus
[mm]
C –
wysokość regulowanej płyty separującej
[mm]
D –
całkowita szerokość dylatacji [mm]
ilość sztuk
na palecie
waga jednej sztuki [kg] waga palety netto kg] waga palety brutto w [kg] DWG pdf

 z DWG
COSINUS Slide 115/150×5 115 – 150 60 50 50 240 54 28,04 1514 1579 dwg_icon pdf_icon
COSINUS Slide 160/215×5 160 – 215 80 75 75 240 45 36,06 1623 1688 dwg_icon pdf_icon
COSINUS Slide 205/300×5 205 – 300 80 120 120 196 36 41,61 1498 1563 dwg_icon pdf_icon

KARTA TECHNICZNA pdf_button
INSTRUKCJA MONTAŻU  pdf_button

 

ZŁĄCZA pdf_button
Jedno uniwersalne złącze może być użyte jako złacze krzyżowe, złącze T lub złącze narożnikowe.

złącze-uniwersalne-COSINUS-SLIDE uniwersalne-złącze-COSINUS-Slide złącze-do-dylatacji-cosinus
złącze-uniwersalne-do-dylatacji-COSINUS-SLIDE

 


ZOBACZ FILM BĘDĄCY PREZENTACJĄ TEJ DYLATACJI: