Produkty Sprawdź produkty

ECLIPSE ocynkowana

Dylatacje Permaban Eclipse z ocynkowanej blachy

permaban-eclipse Permaban Eclipse to mocne i wytrzymałe dylatacje do wykonywania betonowych posadzek w obiektach przemysłowych przeznaczone do dużych obciążeń. Standardowa konstrukcja jest wykonana z blachy ocynkowanej o grubości 2 mm.

W górnej części dylatacji znajduje się dodatkowe zbrojenie w postaci pręta o trójkątnym przekroju, wykonanego ze stali o dużej wytrzymałości. To dodatkowe zbrojenie krawędzi stanowi dodatkowe wsparcie w miejscu najbardziej narażonym na uderzenia kół pojazdów. Dzięki solidnemu wzmocnieniu dylatacja dobrze sprawdza się przy intensywnym ruchu pojazdów oraz przy dużych obciążeniach.

 

W konstrukcji Permaban Eclipse występują dwie symetryczne blachy rozdzielające odpowiednio wygięte i perforowane w górnej i dolnej części z osadzonymi i przyspawanymi w otworach dyblami płytowymi. Wygięcia blach rozdzielających nadają dylatacji dodatkowej sztywności oraz sprawiają, że zachowuje ona prostą linię.

 

                                 eclipse

 

Doskonałe zakotwienie w betonie osiągnięto dzięki specjalnemu zagięciu oraz perforacji górnej i dolnej części obu blach dzielących. Taka konstrukcja sprawia również, że dylatacje Permaban Eclipse nie skręcają się. Zaokrąglone krawędzie od wewnętrznej strony szczeliny dylatacyjnej zapobiegają uszkodzeniom kół wózków widłowych.

W całości ocynkowana dylatacja do dużych obciążeń wyróżnia się znacznie mniejszą wagą i niższą ceną w porównaniu do tradycyjnych ocynkowanych konstrukcji z ciężkimi płaskownikami, które zazwyczaj zbroją krawędzie szczeliny. Dzięki temu jest dla nich atrakcyjną i ekonomiczną alternatywą.

Dylatacje Permaban Eclipse mogą być cięte w każdym miejscu bez utraty linii prostej konstrukcji. Doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Podobnie jak dylatacje dzienne posadzek z górnymi ceownikami ze stali nierdzewnej  Permaban AlphaJoint CSS  Permaban Eclipse są dostarczane w standardzie z przenoszącymi obciążenia płytowymi dyblami TD6 o grubości 6 mm, ale na życzenie mogą być dostarczone z  dyblami TD8, grubości 8 mm lub TD10, grubości 10 mm.

Długość jednego odcinka dylatacji to 2,4 mb. Niewielkie odcinki ułatwiają przenoszenie na budowie, montaż i regulację poziomu i prostoliniowości.

 

eclipse

KARTA TECHNICZNA  pdf_button

W dylatacji Eclipse występują dwie symetryczne płyty rozdzielające o pełniej wysokości oraz specjalnie zaprojektowane i uformowane miejsce gdzie znajdują się płytowe dyble przenoszące obciążenia – nadaje to dylatacji dodatkowej sztywności oraz prostości.

Doskonałe zakotwienie w betonie osiągnięto dzięki specjalnemu zagięciu górnej i dolnej części obu płyt dzielących wzdłuż dylatacji oraz ich specjalnej perforacji, taka konstrukcja zapobiega również skręcaniu się dylatacji.

Zaokrąglone krawędzie od wewnętrznej strony szczeliny dylatacyjnej zapobiegają uszkodzeniom kół wózków widłowych.

W całości ocynkowana dylatacja do dużych obciążeń o znacznie mniejszej wadze i cenie w porównaniu do tradycyjnych dylatacji z ciężkimi płaskownikami zbrojącymi krawędzie stanowi atrakcyjną i ekonomiczną alternatywę dla tych dylatacji.

Dylatacja może być cięta w każdym miejscu bez utraty jej prostości, może być użyta zarówno do wewnętrznych jak i zewnętrznych zastosowań.

Dylatacja jest w standardzie dostarczana z płytowymi dyblami przenoszącymi obciążenia TD6, grubości 6m, ale na życzenie klienta może być dostarczona z dyblami TD8, grubości 8mm lub TD10, grubości 10mm. Długość jednego odcinka dylatacji to 2,4mb – niewielkie odcinki ułatwiają przenoszenie oraz montaż i regulację poziomu i prostości.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

eclipse eclipse