Produkty Sprawdź produkty

Dylatacja SINUSOIDALNA

Dylatacje sinusoidalne HC-Delta SINUS Slide z pianką do napraw dylatacji

Jeśli uszkodzone krawędzie betonu nie zostaną naprawione to uszkodzenia będą się pogłębiały i poszerzały co w rezultacie uniemożliwi eksploatację posadzki lub doprowadzić do uszkodzeń przejeżdżających przez nie pojazdów.

zniszczona dylatacja zniszczona dylatacja 2

Wypełnienie szczelin masami naprawczymi jest rozwiązaniem krótkoterminowym w przypadku posadzek narażonych na ruch pojazdów i problem będzie z czasem powracał. To zamknięte koło zniszczeń możan zatrzymać jedynie poprzez trwałą naprawę, która zneutralizuje przyczynę powstawania tych zniszczeń

Do tego niezmiernie przydatne stają się dylatacje sinusoidalne HC-Delta SINUS Slide z pianką, które eliminują przyczynę powstawania zniszczeń czyli uderzenia kół pojazdów w krawędzie otwartego złącza. Z dylatacją HC-Delta SINUS Slide  realizowany jest przejazd przez dylatację w 100% wolny od wstrząsów a nawet najmniejszych wibracji – dlatego pojawienie się zniszczeń w przyszłości jest po prostu niemożliwe.

Dylatacja HC-Delta SINUS Slide z zamontowaną fabrycznie pianką pomiędzy
górnymi sinusoidalnymi profilami służy do trwałej naprawy zniszczonych dylatacji. Zastosowanie tych profili do napraw eliminuje na zawsze przyczynę powstawania zniszczeń. Z dylatacją HC-Delta SINUS Slide® realizowany jest przejazd przez dylatację w 100% wolny od wstrząsów a nawet najmniejszych wibracji, dlatego pojawienie się zniszczeń w przyszłości jest po prostu niemożliwe. Zastosowanie pianki pomiędzy górnymi profilami sinusoidalnymi ma na celu umożliwienie pracy dylatacji zarówno na skurcz jak i rozkurcz. Grubość pianki: 5mm lub 9mm – do wyboru.

Aby proces naprawy był trwały i skuteczny należy:
1. Wyciąć piłą beton na pełnej głębokości po obu stronach dylatacji na szerokość około 800 – 1000mm.

2. Usunąć ostrożnie beton, ponowanie wypoziomować i ubić materiał podłoża.

HC-Delta SINUS do napraw dylatacji
HC-Delta SINUS do napraw dylatacji
3. Wywiercić i osadzić pręty żebrowane (ø16, długość 600mm) po każdej stronie.

4. Co najmniej 3 dyble na metr po każdej stronie. 300mm dybla musi pozostać w betonie (najlepiej osadzać je przy użyciu żywicznego systemu kotwiącego) a pozostałe 300mm musi z betonu wystawać.

HC-Delta SINUS do napraw dylatacji
5. Zamontować dylatację HC-Delta SINUS Slide po środku luki w posadzce pomiędzy betonowymi płytami. Wypoziomować dylatację w poziomie oraz w poprzek złącza.

6. Wypełnic jedna stronę otworu betonem (zbrojonym) lub specjalna zaprawą naprawczą. Po dostatecznym stwardnieniu betonu po jednej stronie należy uciąć (wystarczy tuż przy gruncie oraz tuż nad kołkami kotwowymi) wpuszczone w grunt i dospawane do kołków kotwowych dyble po drugiej stronie i dopiero zalać tę stronę betonem lub zaprawą naprawczą.

 

7. Wykończyc posadzke przez zacieranie i polerowanie. Zaleca się użycie dylatacji HC-Delta SINUS Slide z 5mm pianką pomiędzy sinusoidalnymi górnymi profilami aby umożliwić poziomy ruch w obu kierunkach.

Ten system naprawczy zapewnia przejazd pomiędzy płytami betonowymi w 100% wolny od wstrząsów a nawet najmniejszych wibracji, więc pojawienie się jakichkolwiek zniszczeń w przyszłości jest po prostu niemożliwe!

naprawa4

pdf_button NAPRAWA DYLATACJI